ویزای کار

هرساله هزاران نفر نیروی کار بین‌المللی با ویزای کار موقت، وارد کانادا می‌شوند. همانطور که مشخص است ویزای کار موقت، مخصوص افرادی است که اقامت دائم کانادا را ندارند و جز شهروندان کانادایی نیستند. اخذ ویزای کاری یکی از روش‌های مطمئن برای مهاجرت به کشور کانادا است.

Immiex image

شرایط دریافت ویزای کاری

روش اول:

فرد متقاضی باید در کشور مورد نظر خود، یک پیشنهاد شغلی دریافت نماید. این روش به صورتی است که کارفرمای خارجی باید آگهی استخدام موقعیت شغلی موردنظر خود را 2 مرتبه و هر بار به مدت 3 ماه در روزنامه‌های آن کشور درج نماید. در نهایت اگر فرد مناسبی از میان افراد بومی کشور مقصد برای آن موقعیت شغلی پیدا نشد، شرکت مورد نظر به سفارت و اداره کار کانادا و یا کشور اروپایی مورد نظر ثابت می ­نماید که شخص مناسبی پیدا نشده و کارفرما ناگزیر است که از افراد خارجی و مهاجر برای پر کردن گزینه شغلی مورد نظر استفاده کند.

روش دوم:

به فرد متقاضی کار یک فرصت 6 ماهه و غیر قابل تمدید به جهت جستجوی شغل در کشور مقصد خواهند داد. این راهکار با عنوان جستجوی شغل (Job Seeker) شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که تمامی هزینه‌ها بر عهده متقاضی است. داشتن سلامتی جسمی، روحی و تأییدیه عدم سوءپیشینه، از شرایط مهم اخذ ویزای کاری می‌باشند. در نهایت شخص باید مدارکی مبتنی بر صحت آن‌ها به سفارت ارائه دهد.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری در روش پیشنهاد شغلی :

تکمیل فرم تقاضای ویزا

ارائه اصل و کپی شناسنامه و پاسپورت

ارائه دو قطعه عکس

ارائه پرینت گردش حساب متقاضی

ترجمه مدارک به زبان مورد نظر کشور مقصد

گواهی عدم سوء پیشینه

رزومه و سوابق کاری فرد

بیمه‌نامه

مشخصات محل اسکان فرد در کشور مقصد