ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی مجوزی است برای افرادی که قصد دارند برای مدت کوتاهی به ‌منظور تفریح و بازدید از مناطق دیدنی، در کشورهای دیگر اقامت داشته باشند. توریست کسی است که تابعیت کشور کانادا را ندارد و به صورت قانونی از کانادا دیدن می‌کند. کشور کانادا سالیانه میزبان بیش از 35 میلیون بازدید کننده است که به صورت قانونی وارد آنجا می‌شوند (به آنجا سفر می‌کنند). به غیر از افراد دارای اقامت کانادا و شهروندان کانادایی، سایر افراد برای مسافرت به کانادا باید مجوز ورود به آن کشور را داشته باشند. معمولا ویزاهای توریستی برای مدت‌زمان کوتاهی صادر شده و در ورود و خروج به کشور موردنظر دارای محدودیت می‌باشند. این ویزای موقت را Temporary Resident Visa یا همان TRV می‌­نامند. این ویزا به فرد اجازه کار یا اقامت بیشتر از مدت‌ زمان تعیین‌شده را نمی‌دهد. مدت زمان برای صدور این نوع ویزا برای ایرانیان حداقل 100 روز اعلام شده است.

Immiex image

مدارک مورد نیاز به جهت دریافت ویزای توریستی کانادا

 • پاسپورت معتبر و عکس پاسپورتی
 • مدارک که بیانگر تمکن مالی متقاضی باشد
 • دعوتنامه از فرد یا سازمانی در کانادا / ارائه برنامه دقیق بازدید از کانادا
 • پر کردن فرم های ویزا
 • پرداخت هزینه های قانونی مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا
 • انجام انگشت نگاری سفارت کانادا (متاسفانه سفارت کانادا در ایران برای انگشت نگاری، خدماتی ندارد)
 • ارائه کامل سوابق شغلی اعم از نامه­ های اشتغال به کار، فیش حقوقی و مرخصی
 • ارائه کامل اسناد مربوط به دارایی­ های شما
 • گزارش ویزا به کشورهایی که در گذشته سفر کرده ­اید

ویزای توریستی آمریکا

کشور آمریکا دارای شرایط اقتصادی مطلوبی است و بخش اعظمی از اقتصاد این کشور بر پایه تولید ناخالص داخلی است. امروزه هدف بسیاری از افراد این است که بتوانند به آمریکا مهاجرت کنند. از طرف دیگر بسیاری از افراد می‌خواهند برای دیدن اقوام، نزدیکان و خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنند.

خبر خوب این است که با توجه به لغو قانون منع ورود ایرانیان، توسط رئیس جمهوری جدید آمریکا،در حال حاضر امکان اقدام برای انواع ویزای آمریکا وجود دارد.

این عرصه توسط تیم تخصصی ما قابل اجراست تا شما بزرگواران به اهداف خود برسید کافیست با ما همراه باشید.

Immiex image

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا براساس هدف شما از مسافرت به دو دسته اصلی ( B1 و B2 ) تقسیم می‌شود. درواقع هدف شما از سفر به آمریکا نوع ویزا را تعیین می‌کند.

ویزای نوع B1 / ویزای نوع B2 به شرح ذیل است :

نوع B1 مناسب افرادی است که به طور موقت با اهداف تجاری پا به خاک این کشور می‌گذارند. از سوی دیگر برای افرادی که به طور موقت و به منظور مسافرت، گردش و تفریح، معالجات پزشکی یا بازدید اعضای خانواده و دوستان، قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، نوع B2 مناسب است. شما با داشتن ویزای توریستی آمریکا اجازه تحصیل یا کار در آمریکا را نخواهید داشت. قابل ذکر است که مدت زمان اقامت با ویزای توریستی 6 ماه است.

به بیان دیگر ویزای B1 برای فعالیت‌های تجاری، اقتصادی و مشاوره با همکاران تجاری یا انجام مذاکرات درباره قرارداد، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی، شرکت در نمایشگاه‌های تجاری، یا شرکت در کنفرانس­‌های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ­‌های مشخص شده یا حضور در مجامع علمی، پژوهشی و صنعتی صادر می‌شود.

از طرفی با ویزای B2 می‌توانید برای دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره‌مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه‌های توریستی آمریکا یا شرکت در برنامه­‌های بشر دوستانه به آنجا سفر کنید.

برای مهاجرت به بسیاری از کشورها از جمله آمریکا لازم است که فرد از طرف یکی از اقوام نزدیک خود یا از طریق شرکت، همایش یا کنفرانس بین‌المللی، یک دعوت‌نامه داشته باشد و این دعوت‌نامه را جزو مدارک ویزای توریستی خود قرار دهد تا دلیلی قانع کننده برای سفر به آمریکا داشته باشد. در حقیقت داشتن دعوت‌نامه شانس فرد را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا بیشتر می کند.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزاهای این کشور محسوب می‌شود؛ ویزایی که اساسا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کل، سفر کوتاه مدت به انگلیس در نظر گرفته شده است. نکته قابل توجه در اخذ ویزای توریستی انگلیس این خواهد بود که متقاضی بتواند در طی فرآیند درخواست ویزا، برنامه و هدف سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد.

این ویزا معمولا به صورت 6 ماهه و چندبار ورود صادر می‌شود. اما سفارت اختیار این را دارد که در صورت لزوم مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس را کمتر از 6 ماه درج کند. در صورتی که اهداف سفر شما نیاز به زمان بیشتر داشته باشد، با ارائه مدارک خاصی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، امکان صدور ویزای توریستی بلند مدت نیز دارد.

ویزاهای بلند مدت در سه نوع 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شوند و امکان صدور ویزای توریستی با اعتبار بیش از 10 سال وجود ندارد. در نظر داشته باشید که انواع ویزای توریستی انگلستان به دارندگان خود اجازه کار و تحصیل در این کشور را نمی‌دهند. همچنین هدف از اخذ این نوع ویزا باید کامل مشخص باشد زیرا بعد از دریافت آن، اجازه تبدیل به نوع دیگر ویزا و تغییر کاربری آن را نخواهید داشت. دولت انگلستان، ویزای توریستی انگلیس را با توجه به هدف فرد به دسته‌های گوناگونی تقسیم ‌بندی کرده است.

Immiex image

انواع ویزاهای توریستی انگلیس

 ویزای توریستی استاندارد انگلیس
ویزای توریستی ازدواج انگلیس
ویزای والدین دانش‌آموزان مدارس انگلیس
 ویزای عبور از انگلیس (ویزای ترانزیت انگلیس)

چنانچه قصد سفر به انگلیس به دلایل زیر را دارید، می‌توانید ویزای توریستی استاندارد انگلیس را دریافت کنید:

 • برای اهداف توریستی همچون گذراندن تعطیلات یا دیدار با خانواده و دوستان
 • برای اهداف خاص و کوتاه مدت تجاری از جمله امضای قرارداد یا شرکت در یک جلسه کاری
 • برای تحصیل کمتر از شش ماه (تحصیل کوتاه مدت)
 • شرکت در یک برنامه تحقیقاتی یا برنامه‌های تبادل دانشگاهی
 • به دلیل درمان پزشکی، به طور مثال گذراندن دوره درمان در یک مرکز پزشکی خصوصی

شرایط دریافت ویزای انگلیس

سفارت انگلستان سخت گیری‌های زیادی را برای صدور ویزا برای ایرانیان اعمال می‌کند. این سخت‌گیری‌ها شرایط دریافت ویزای انگلیس را پیچیده کرده است، اما با وجود شرایط زیر این ویزا صادر می‌شود :

سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست خواهند داشت

داشتن ویزاهای معتبری مانند کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، بسیار موثر است

ارائه تمکن مالی قوی در حساب کوتاه مدت

ترجیحا ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر نداشته باشد

اگرچه مورد آخر جزو الزامات شرایط دریافت ویزای انگلیس نیست اما فاکتوری است که افسر پرونده در نظرخواهد گرفت.

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس

اصل پاسپورت فعلی با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت­‌های قبلی

پاسپورت فعلی حتما دو صفحه سفید روبروی هم داشته باشد

یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط هلدینگ ما انجام پذیر است

دو قطعه عکس 5/3 در 5/4 رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، کاملاً از روبرو بدون لبخند و بدون عینک

اصل یا کپی دعوتنامه معتبر

در صورت نداشتن دعوتنامه، برگه رزرو هتل در انگلستان

اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

اصل و ترجمه رسمی کارت ملی

اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت

ویزای توریستی شینگن

شینگن ویزایی برای 26 کشور اروپایی است که ضرورت نیاز به پاسپورت و محدودیت‌های مرزی برای تردد اتباع خود را، حذف کرده‌اند. به علاوه از نظر گردشگری و تردد، کشوری واحد به شمار می‌آیند. اگر چه کشورهای عضو منطقه شینگن در قبال اتباع خود و تردد مرزی سهل گیرند، اما در برابر اتباع کشورهایی که برای ورود به این حوزه نیاز به ویزا دارند، سخت‌گیرانه عمل خواهند کرد. می‌توان ویزای توریستی شینگن را مجوزی نامید که فرد متقاضی می‌تواند به این 26 کشور آزادانه رفت و آمد داشته باشد. این ویزا با هدف مسافرت و بازدید از کشور مقصد و همچنین دیدن اقوامی که در کشورهای حوزه شینگن زندگی می‌کنند، صادر می‌شود. با داشتن این نوع ویزا فرد اجازه دارد در مدت زمان مشخصی در کشور مقصد اقامت داشته باشد. این نوع ویزاها یک بار ورود هستند؛ به این معنا که فرد با در دست داشتن این ویزا فقط یکبار می‌تواند به کشور مقصد وارد و از آن خارج شود. شایان ذکر است چنانچه فرد متقاضی قبل از تاریخ اتمام ویزا از خاک آن کشور خارج شود، اجازه ورود مجدد نخواهد داشت، هرچند ویزا، همچنان اعتبار داشته باشد.

ویزای توریستی شینگن برای شخصی که اولین بار است که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارد، به مدت 15 تا 20 روز صادر می‌‌شود. این نوع ویزا برای افرادی که قبلاً هم وارد کشورهای ناحیه شینگن شده‌اند برای مدت زمان بیشتر مثلاً 90 روزه تا یک‌ساله نیز امکان صدور خواهد داشت.

Immiex image

انواع ویزای شینگن

ویزای اتحادیه شینگن یا  Uniform Schengen Visa (USV)

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا  Limited territorial validity visa (LTV)

ویزای ملی یا  National Visa

مراحل اخذ ویزای توریستی شینگن

برای دریافت ویزای توریستی باید با پاسپورت به سفارتخانه یا کنسولگری کشور موردنظر مراجعه کنید؛ زیرا افراد در سفارتخانه صرفاً با پاسپورت شناسایی می‌شوند و این امکان با ارائه کارت ملی و شناسنامه امکان‌پذیر نیست. نکته حائز اهمیت این است که مراحل دریافت ویزا زمان‌بر است و پاسپورت حتماً باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

حضور متقاضی برای دریافت ویزای توریستی ضروری است، زیرا یکی از مراحل صدور ویزای توریستی انجام مصاحبه است. برای تعیین وقت تقاضای ویزا و تعیین وقت مصاحبه باید به دفتر کنسولگری کشور موردنظر مراجعه کنید و امکان تعیین وقت تلفنی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود حدود چهار ماه قبل از زمان سفر برای دریافت ویزا و ارائه مدارک خود اقدام کنید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا

شناسنامه ایرانی

کارت ملی و مدارک هویتی

گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار

دو قطعه عکس رنگی که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد.

دعوت‌نامه

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

بیمه مسافرتی

تمامی مدارک موردنیاز برای صدور ویزای توریستی باید به صورت ترجمه رسمی انگلیسی، ترجمه شده باشند و از همه مدارک نیز یک کپی در پرونده موجود باشد.