اقامت دائم کانادا

معرفی کشور کانادا

کانادا دومین کشور گسترده و وسیع در دنیا است که بعد از کشور روسیه در این جایگاه قرار گرفته است. این کشور قطب مهمی در قاره آمریکا بوده و سالانه افراد زیادی را از روش‌های متفاوتی به سوی خود جلب می‌کند. صنعت در کانادا بسیار گسترده است و به همین دلیل سالانه تعداد زیادی نیروی خارجی را برای رونق کسب و کار خود می‌پذیرد. جالب است بدانید که کانادا از معادن و ذخایر طبیعی بسیاری برخودار است و به همین خاطر اقتصاد کانادا توسعه یافته و در عرصه پیشرفت است. کانادا از لحاظ موقعیت جغرافیایی وسعتی با اندازه 9.985.000 کیلومتر مربع وسعت، در شمالی‌ترین قسمت قاره آمریکا قرار گرفته و از جنگل‌های مرتفع و رشته کوه‌های بسیاری پوشیده شده است.

Immiex image

دریافت اقامت دائم در کانادا

یکی از بهترین و معتبر‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت کانادا به‌عنوان برترین کشور برای مهاجرت، دریافت ویزای کار است. افراد دارای ویزای کاری می‌توانند به مدت 3 سال در کشور کانادا اقامت داشته باشند و در طی این مدت هر سال اقامت خود را تمدید کنند و سپس برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. کشور کانادا در نظر دارد تا سال 2021 حدود یک‌ میلیون شغل جدید ایجاد کند و با توجه به اینکه تمامی فارغ‌التحصیلان این کشور قادر به اشتغال در این حجم بالای مشاغل نیستند، بازار کار در کانادا نیازمند نیروی کاری بین‌المللی است. مهاجرت از طریق کار در کانادا از سه روش کلی امکان‌پذیر است که مؤثرترین و کارآمدترین آن‌ها روش پیشنهاد شغل (Job Offer) است . در این روش، متقاضی قبل از مهاجرت، شغلی پیدا کرده و سپس بر اساس مدارک و قرارداد موجود، اقدام به سفر می‌کند.

با توجه به اینکه هیچ محدودیتی برای شرایط سنی و تسلط به زبان انگلیسی یا ارائه مدرک تحصیلی وجود ندارد، بهترین و محبوب‌ترین گزینه، تاجران و بازرگانان هستند. از مزایای روش مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا، این است که پس از ورود به خاک کشور کانادا، گفتنی است اگر در مدت سه سال، برای حداقل 30 ماه در این کشور حضور داشته باشید، می‌توانید اقامت دائم کانادا، تابعیت و پس‌ از آن پاسپورت کانادایی اخذ کنید. این روش اخذ اقامت چه از نظر مبلغ سرمایه‌گذاری و چه از نظر زمان اخذ اقامت، نسبت به سایر کشورها از نظر سرعت بخشیدن به روند انجامی فوق‌العاده‌ است .

اخذ ویزای توریستی کانادا به فرد این اجازه را می‌دهد که تا مدت‌ زمان معینی در این کشور اقامت داشته باشد ولی این فرد اجازه داشتن شغل را در مدت‌زمان اقامت خود ندارد. افرادی که قصد ورود به کانادا برای اهداف موقت دارند، مانند گردشگران، کارگران موقت بین‌المللی (افراد دارای مجوز کار) و دانشجویان بین‌المللی (افرادی که دارای ویزا و مجوز تحصیلی هستند) باید مدارکی تحت عنوان ویزای اقامت موقت به همراه داشته باشند.

در وضعیت کنونی کشور کانادا، یکی از مقاصد اصلی کسب درآمد و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. در این راستا یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری با تضمین سود بالا که در تمامی ایالات این کشور طرفداران زیادی دارد، موضوع فرآیند ثبت شرکت در کانادا است. قوانین سرمایه‌گذاری در کانادا در نظر گرفته ‌شده است و سرمایه‌گذار را تحت حمایت کامل (ازنظر تضمین سوددهی) قرار می‌دهد و از این طریق نیز می‌توان اقامت دائم را اخذ نمود.

کشور کانادا به دلایل مذکور :
• امنیت بالا
• نبودن موضوع جرائم
• اخذ بیمه بیکاری
• خدمات درمانی رایگان
• وام خوب با بهره کم
• فرصت شغلی مناسب
• تحصیل رایگان
• فرهنگ بالای مردم
• طبیعت زیبا در عرصه پذیرش بالای مهاجرین
به یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. ساکنان کانادا معمولاً در خانه‌های مستقل زندگی می‌کنند. قیمت خرید ملک در کانادا با توجه به نوع ملک، تعداد اتاق، متراژ، منطقه‌ مسکونی و بازار مسکن در زمانی که قصد خرید دارید، متفاوت است.

سرمایه‌گذاری، خرید ملک و ثبت شرکت از جمله روش‌های مهاجرت به کانادا در سال‌های گذشته بوده‌اند. ولی روشی که چند سالی است مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار گرفته، اقامت تمکن مالی در کانادا است. با توجه به شرایط نسبتاً آسان این روش مهاجرتی نسبت به سایر روش‌ها می‌توان گفت که اولویت اول متقاضیان قرار می گیرد. با داشتن اسناد دائم از طریق حساب و سپرده‌های بانکی در داخل کشور، می‌توانید اقامت تمکن مالی در کانادا را اخذ نمایید.

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف پیش‌دبستان، ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه امکان‌پذیر است. مقاطع تحصیلی دانشگاهی نیز در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، فوق دکتری و درجه پروفسوری بسته به نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، می‌توانند ارائه شوند. داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز از الزامات اولیه تحصیل در کانادا است. همچنین برای تحصیل در کانادا، باید گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی ارائه شود. به علاوه دانشجویان باید این نکته را مدنظر قرار دهند که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. این امر باعث می‌شود تا حدود بسیاری از هزینه‌ها کاهش پیدا کند. اگر شما متقاضی تحصیل در کانادا و دریافت بورسیه تحصیلی هستید، می‌توانید برای بررسی شرایط خود، با مشاورین ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان بهرمند شوید.

ازدواج در کانادا می‌بایست بر اساس قوانین خاصی که در این کشور برای این امر در نظر گرفته‌شده است، صورت پذیرد. آشنایی با این قوانین برای افرادی که قصد ازدواج در این کشور را دارند، الزامی است. در راستای اثبات صلاحیت دو طرف از نظر داشتن شرایط ازدواج بر اساس قوانین وضع‌شده، می‌توان به بررسی قوانینی که در این مورد وجود دارد، پرداخت.