پذیرش تحصیلی انگلستان

همانطور که مطلع هستید کشور انگلستان در شبه جزیره بریتانیا واقع شده و مهم‌ترین کشور این شبه جزیره محسوب می‌شود. انگلستان به دلیل داشتن شرایط شایسته محیطی و کیفیت آموزشی مطلوب همیشه مورد توجه افراد مختلف در سراسر دنیا، برای ادامه تحصیل قرار گرفته است. در ادامه به طور کامل شرایط اخذ پذیرش در هر مقطع آموزشی می پردازیم:

Immiex image

تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه مربوطه به همراه شرایطی دیگر همانند:
1.داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره بالا امکان پذیر خواهد بود.
2.مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال است.
مهم ترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در ادامه آورده شده است: علوم اجتماعی، بازرگانی، پزشکی، تاریخ، علوم کامپیوتر، حقوق، موسیقی و هنر، مهندسی، فلسفه، علوم طبیعی (زمین شناسی، زیست شناسی، شیمی)، ریاضیات و علوم دینی از رشته‌های تحصیلی مناسب در مقطع لیسانس هستند.

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک کارشناسی معتبر و مورد تایید کشور انگلستان به همراه نمره زبان انگلیسی معتبر و سایر مدارک مورد نیاز می‌باشد. تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد به دو گونه پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است. طول این دوره در بخش پیوسته 3 ساله و ناپیوسته 1 ساله بوده و مدارک قابل اعطا در دوره کارشناسی ارشد تجارت (MBA)، کارشناسی ارشد فنی (MSc) و کارشناسی ارشد (MA) نام دارند می‌باشد.

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری دارای پیش نیازهاییی است که شامل : پیشینه تحصیلی قوی، مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا و داشتن استاد راهنما می‌باشد. پس از مکاتبه شما با استاد راهنما و در نهایت تایید نمودن شما از نظر استاد مذکور ، برایتان پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را صادر می‌نماید. تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس به دو صورت نظری تحقیقاتی و پژوهشی امکان پذیر است. بازه زمانی در نظر گرفته شده برای دوره تحصیلی دکتری در انگلستان 3 سال می‌باشد. شایان توجه است که شما با داشتن شرایط مناسب نظیر (سن مناسب، وضعیت تحصیلی مطلوب، مدرک زبان بالا به همراه مقالات بین المللی چاپ شده و یا کتاب منتشر شده) می‌توانید بورسیه تحصیلی از طرف دانشگاه مقصد دریافت نمایید.